Заборонені речовини. Або секрети каліфорнійської косметики

Заборонені речовини. Або секрети каліфорнійської косметики

У лютому 2023 року каліфорнійська асамблея представила законопроект про заборону продажу косметики з токсичними хімічними речовинами. 26 токсичних хімічних речовин, які, як відомо, впливають на здоров'я людини, включають деякі боратні сполуки, лілейний альдегід, циклотетрасилоксан, трихлороцтову кислоту, стирол і деякі барвники (як це зробили країни Європейського союзу).

У 2020 році Каліфорнія вже заборонила використання 24 хімічних речовин у засобах особистої гігієни відповідно до історичного Закону про косметику, що не містить токсичних речовин. А в минулому році Каліфорнія заборонила додавати в косметику весь клас «вічних хімікатів», відомий як PFAS. Пер- та поліфторалкільні речовини (PFAS) — це великий клас із тисяч синтетичних хімікатів промислового виробництва, які використовуються у різних сферах виробництва.

Завдяки унікальним бажаним властивостям, зокрема стабільності при сильному нагріванні, PFAS набули широкого використовуються. Багато з них також є поверхнево-активними речовинами (ПАР) і використовуються, наприклад, як водо- та жировідштовхувальні засоби. Ось деякі з основних галузей промисловості, які використовують PFAS: аерокосмічна та оборонна промисловість, автомобілебудування, авіація, будівництво, пожежогасіння, виробництво матеріалів, що контактують з харчовими продуктами, текстилю, шкіри, одягу, побутових товарів, електроніки, медичних засобів, а також харчова промисловість.

Однак їх все частіше виявляють як забруднювачі навколишнього середовища, а деякі з них пов’язують із негативним впливом на здоров’я людини. Усі вони містять вуглець-фторні зв’язки, які є одними з найміцніших хімічних зв’язків в органічній хімії. Це означає, що вони стійкі до деградації під час використання. Але при цьому вони не розкладаються і у довкіллі.

Більшість PFAS також легко переміщуються в навколишньому середовищі на великі відстані від джерела їх викиду. Часто спостерігалося, що PFAS забруднюють ґрунтові, поверхневі води та ґрунт. PFAS можна сортувати багатьма способами на основі їх структури. Очищення забруднених місць є технічно складним і дорогим.

Якщо викиди триватимуть, то продовжуватиметься і їх накопичення в довкіллі, питній воді та їжі.

Понад 80 країн захищають своїх громадян від косметичних засобів, виготовлених із хімічних речовин, що викликають занепокоєння. США поки не надали подібних гарантій. Каліфорнія довгий час вважалася штатом-лідером для решти частин США у багатьох сферах охорони здоров'я та безпеки. Якщо від виробника потрібна відповідність стандартам Каліфорнії, він буде підтримувати той же високий стандарт у продуктах, які він відправляє в інші частини країни.

Поділитися:
Ще цікаве в категорії
Дивитися всі категорії

Будьте в курсі найцікавіших новин!

Підписуйтесь на розсилку, щоб бути в курсі новинок, акційних пропозицій і подій

Нічего не знайдено
Ми використовуємо файли cookies для поліпшення веб-сайту. Продовжуючи переглядати цей сайт, ви погоджуєтеся на використання нами файлів cookie та Політики конфіденційності
Завантажити каталог