Вся користь олії чіа

Вся користь олії чіа

Шукаєте риб’ячий жир без холестерину, чи це можливо? Звісно ні! Саме тому ми пропонуємо безхолестеринову альтернативу, аналогічну за жирнокислотним складом – олію Чіа!

Олію отримують з насіння пустельного чіа - Salvia hispanica - шляхом холодного пресування. Взагалі насіння їстівне та дуже гідрофільне – вбирає рідину, що в 12 разів перевищує його власну вагу.

Вирощування та вживання чіа було започатковано ще ацтеками, а в наші дні виведено вже нові сорти цього корисного виду, з підвищеним вмістом цінної жирної олії. Щодо врожайності цієї культури, то дослідження основних сортів, вирощених у долинах Еквадору, зафіксували максимальний показник до 2300 кг/га, що вказує на те, що сприятливе середовище вирощування і сорт виявляють значний синергізм для отримання великого врожаю. Проте відмічено, що висока температура, навіть при достатньому поливі, буде знижувати рівень видобутку олії та ступінь її насиченості, але суттєво збільшить кількість білку.

Щодо жирнокіслотного складу, то у складі містяться поліненасичені жирні Омега-3 (60%) та Омега-6 (20%), при цьому саме таке співвідношення є оптимальним для засвоєння нашим організмом. Крім незамінних жирних кислот в олії присутні хлорогенова і кавова кислоти. Олія чіа є джерелом широкого спектру мінералів: цинку, калію, заліза, а також вітамінів групи В.

Отже, якщо розглядати олію Чіа у якості повноцінного замінника риб’ячого жиру, то вона має багато його переваг, таких як благотворний вплив на серцево-судинну систему, стабілізацію тиску та рівню цукру в крові (що дуже важливо при діабеті), а також зміцнення кісткових структур і волосся, запобігання передчасного старіння організму, до того ж зміцнення імунних сил організму.

Оптимальна добова доза вживання олії Чіа становить 15 мл, що відповідає трьом чайних ложкам. Цей обсяг можна прийняти за один раз в ранковий час натщесерце або ж розділити на кілька частин і вживати або до прийому їжі, або під час неї. Олія з насіння Чіа практично не має запаху, тому не викликає неприємних відчутів на відміну від риб’ячого жиру.

Якщо ж говорити про застосування у косметиці, то і тут олія чіа на висоті: вона легко емульгується, виявляє протизапальну дію та ефективно знімає навіть відчутні набряки. Її вводять у склади нічних та денних кремів під очі, загоюючих емульсій та засобів після забоїв та уксів комах. Також олію чіа можна застосовувати навіть у чистому вигляді в якості масажної олії, вона буде ідеально зволожувати та пом’якшувати шкіру.

Поділитися:
Ще цікаве в категорії
Дивитися всі категорії

Будьте в курсі найцікавіших новин!

Підписуйтесь на розсилку, щоб бути в курсі новинок, акційних пропозицій і подій

Нічего не знайдено
Ми використовуємо файли cookies для поліпшення веб-сайту. Продовжуючи переглядати цей сайт, ви погоджуєтеся на використання нами файлів cookie та Політики конфіденційності
Завантажити каталог