Склад продукту, активні компоненти або навіщо потрібні технологічні карти

Склад продукту, активні компоненти або навіщо потрібні технологічні карти

Склад продукту, активні компоненти або навіщо потрібні технологічні карти

Чи достатньо буде запримітити у складі продукту декілька знайомих та «пристойних» активів чи треба розбиратися в загальній комбінації та їх поєднанні –

такі питання досить часто отримуємо від наших читачів.

Для того щоб актив дійсно був робочим, необхідно враховувати певні умови. Перша та головна з них – це дотримання технологічних параметрів введення та створення технологічної карти. Врахування температурного режиму використання, дотримання (а за необхідності і коригування)  діапазону рН напівпродукту та продукту, послідовність введення інгрідієнтів (фази продукту), необхідність тривалого замочування або використання робочих орканів (дисолвер, млин, вакуум помпа) для певних інгредієнтів, стабілізація продукту, позбавлення від опалесценції, тощо.

Справа в тому, що на рН готового косметичного продукту, звичайно, впливає рН самих компонентів, які технолог використовує у рецептурі. Додавання більш лужних компонентів показники pH підвищить, а кислот - відповідно знизить. Навіть вода, що використовується у рецептурі, впливає на рівень pH косметики. Виробники косметичних компонентів часто вказують рівень кислотності як 10% розчину самого компоненту і можна приблизно зрозуміти, який рівень кислотності вийде у готового продукту, але іноді така інформація відсутня, тому вимірювання кислотності за допомогою рН метра є дуже важливим етапом контролю продукту та напівпродукту, що буде прописано у вашій технологічній/операційній карті. Таким чином продукт, який виготовлено навіть із найдорожчих компонентів, але з невідрегульованим рН, вірогідно матиме зовсім не той результат з точки зору очікуваного ефекту.

Існує ряд компонентів, які взагалі працюють тільки при певному рівні pH. Вітамін РР (ніацинамід) при pH нижче 5,5 перетворюється на нікотинову кислоту, будь-які AHA-кислоти працюють гірше, якщо pH завищений. Деякі консерванти (бензоат натрію, сорбат калію) втрачають свої консервуючі властивості при pH вище 5,5. Однією з слабких сторін пептидів є їх низька хімічна стабільність – вони дуже крихкі і розкладаються в кислих рН.

Загусники, а саме акрилові полімери - для безпосереднього підвішування гранул в продукті – це компоненти, середовище яких потрібно підлужнювати для отримання відповідної реології системи, саме тоді поліакрилати дуже швидко створюють гарний однорідний гель у лужному розчині, а в воді зі звичайним pH 6.0 - 7.0 ви не отримаєте бажаного результату.

Деякі компоненти не можна використовувати у металевому обладнанні, бо є загроза утворення нітрозамінів у готовому продукті і схожих прикладів досить багато. Проте компоненти можуть виявляти і синергетичну дію, тоді можна зменшити відсоток вводу консервуючих активів, за рахунок додавання ефірних олій або запашних речовин, таких як тимол, карвакрол або бензиловий спирт, тому завжди треба підраховувати сумарний профіль моносполуки, якщо технолог використав у складі косметичного засобу складні активи. До того ж ефірні олії діють як натуральні енхансери - підсилювачі проведення активних речовин, тому будьте уважні.

Друга, та не менш важлива умова – це використання активу у робочому дозуванні та його розчинність або відповідний носій. Найчастіше виробник активу зазначає діапазон у відсотках від мінімального до максимального. Саме у заданому діапазоні актив буде ефективним. Чому саме діапазон, а не один сталий показник, бо виробник інгредієнту не знає, з якими компонентами доведеться  поєднувати сполуку та комбінувати у складі косметичного засобу, для якого типу шкіри або волосся буде передбачений товар, яка тривалість використання буде рекомендованою, всі ці показники визначає виробник і відповідно проводить необхідні підтверджуючі дослідження.

Якщо зазначати основні носії косметичних активів, то масляні основи підходять для таких компонентів як вітамін D3, вітамін Е, сквалан, іноді AHA-кислоти, а водні основи – ніацинамід, пантенол, гіалуронова кислота, ресвератрол, хітозан, AHA-кислоти.

Безумовно, розуміння того, як влаштована шкіра та волосся, як функціонує слизова ротової порожнини, і які там відбуваються процеси, теж є необхідною умовою на якій ґрунтується підбір активів для будь-якої косметичної рецептури, але про це у наступних публікаціях.

Поділитися:
Ще цікаве в категорії
Дивитися всі категорії

Будьте в курсі найцікавіших новин!

Підписуйтесь на розсилку, щоб бути в курсі новинок, акційних пропозицій і подій

Нічего не знайдено
Ми використовуємо файли cookies для поліпшення веб-сайту. Продовжуючи переглядати цей сайт, ви погоджуєтеся на використання нами файлів cookie та Політики конфіденційності
Завантажити каталог