Такі різні бергамоти

Такі різні бергамоти

Якщо запитати пересічну людину, що вона знає про бергамот, то здебільшого відповідь буде про чай з бергамотом. Однак мало хто згадає, як бергамот виглядає і чи застосовується ще десь. Тим часом, із плодів (іноді навіть з квітів та листя)  бергамотового дерева виробляють ефірну олію з широким терапевтичним та косметичним профілем. Бергамот – це гібрид гіркого апельсину та цитрону, саме тому плоди бергамоту дуже різняться за формою, бувають грушоподібними, пухирчатими, а іноді навіть з гострими ребрами. Названа рослина на честь італійського міста Бергамо, де вперше почали продавати олію цього дерева.

На відміну від цитрусової групи олій у хімічному профілі бергамоту домінанта зміщена з лімонену у бік пари ліналоол та ліналілацетат (сумарно вони можуть займати до 50% складу). Саме через великий відсоток цих двох компонентів бергамот у професійному світі жартівливо називають «цитрусовою лавандою».

Особливої уваги потребує активна хімічна сполука – бергаптен або 5-метоксипсорален – її вміст близько 0,3 %. Так-так, це саме та сполука, що міститься у борщовику родини зонтичних, що так часто спричиняє проблеми саме у нашій рідній місцині. Бергаптен належить до класу хімічних сполук, відомих як фуранокумарини. В 1834 його виділили з ефірної олії бергамоту, звідси і загальна назва «бергаптен». Це був перший фуранокумарин, який було виділено та ідентифіковано. Бергаптен є активним фотосенсибілізатором, може спричиняти опік шкіри і фотодерматит. Це накладає обмеження на дермальне використання олії бергамоту в літній період, при активному сонці. Отже, при нанесенні олії бергамоту, або продукту, до складу якого входить ця ефірна олія, оптимально не виходити на денне світло протягом 12 годин після застосування.

Для усунення цього обмеження та захисту споживачів від негативних проявів фуранокумаринів, виробляють спеціальну ефірну олію бергамоту, очищену від бергаптена методом вакуумної ректифікації. Ректифікація – це процес поділу рідких речовин шляхом їх випаровування під дією різних температур. В результаті кипіння рідини, пари піднімаються, охолоджуються і діляться на різні фракції. Такий поділ потребує досить багато трудовитрат і відповідно підвищує собівартість ефірної олії бергамоту без фуранокумаринів. Проте ви можете насолоджуватися терапевтичними властивостями та косметичним ефектом ароматної і корисної олії без шкоди здоров'ю.

Звичайна ефірна бергамотова олія може бути харчової якості та коштувати у два рази менше, ніж олія позбавлена фуранокумаринів. Олія має терпкувато-квітковий, лимонно-апельсиновий аромат та присмак. Особливо заворожує те, що її аромат ледве вловимий, його виразність відчувається спочатку, і повільно зникаючи веде вас за собою так як цю насиченість хочеться відчувати знову і знову. IFRA рекомендує обмежити відсоток цієї олії у незмивних продуктах для шкіри до 0,4%, що є найбільш суворим обмеженням, ніж для будь-якої іншої ефірної олії цитрусових.

Ефірна олія бергамоту - відмінний антисептик. Цей засіб - один з лідируючих компоненітів для відновлення жирної, схильної до жирності та запаленої шкіри. Нормалізує секрецію сальних залоз, освітлює та звужує пори. Тонізує та освіжає загрубілу шкіру. Допомагає зберегти м'якість та еластичність, покращує стан шкіри при псоріазі, екземі. Аромат ефірної олії легкий, димно-гіркуватий, терпкий, вишуканий, освіжаючий і таємничий, цитрусовий, з легкими квітковими нотами.

Ефірну олію бергамоту дуже часто фальсифікують, оскільки виробляється вона в невеликих кількостях - не більше ста тон на рік. Чи буває золото зеленого кольору? Так, якщо це бергамот із Калабрії. Бергамот дуже вимогливий до кліматичних умов та складу ґрунту, найбільш сприятливі умови для вирощування є саме в сонячній Італії. Щорічно в усьому світі продається близько трьох тисяч тон ідентичної натуральній ефірної олії бергамоту, яку, нажаль, видають за натуральну ефірну олію, тому будьте уважні, детально розглядайте документи, або замовляйте проведення хроматографії.

Для неперевершеної аромакомпозиції ефірну олію бергамоту доцільно поєднувати з оліями жасмину, іланг-ілангу, пачулі та ромашки аптечної. Корисні властивості олії бергамоту посилюються у комбінації з ефірами шавлії та евкаліпту.

Поділитися:
Ще цікаве в категорії
Дивитися всі категорії

Будьте в курсі найцікавіших новин!

Підписуйтесь на розсилку, щоб бути в курсі новинок, акційних пропозицій і подій

Нічего не знайдено
Ми використовуємо файли cookies для поліпшення веб-сайту. Продовжуючи переглядати цей сайт, ви погоджуєтеся на використання нами файлів cookie та Політики конфіденційності
Завантажити каталог