Гіалуронова кислота та бар'єрна функція губ

Гіалуронова кислота та бар'єрна функція губ

Гіалуронова кислота і бар'єрна функція губ

Індивідуальні рішення для кожної частини тіла та створення більш інноваційних цінностей на основі передових наукових знань або новий підхід до догляду за губами на основі наукового аналізу.

Всесвітньо відомий бренд Shiseido розробив новий підхід до догляду за губами заснований на всебічному аналізі компонентів рогового шару губ. Було детально проаналізовано білки та мікробіом рогового шару губ людини. У минулому інформація про губи була отримана на базі гістологічних даних, проте зараз проводився ретельний аналіз компонентів і співвідношень білків в роговому шарі губ, а також зібрані дані щодо мікробіому рогового шару.

Гіалуронова кислота була ідентифікована як компонент, що підсилює бар'єрну функцію губ для підтримки і поліпшення здорового стану слизової оболонки губ. Очікується, що додавання цього компонента посилить бар'єрну функцію губ, зробить губи менш схильними до розтріскування і допоможе утримувати вологу. Частина результатів цього дослідження була представлена на щорічній зустрічі Японського товариства аналітичної хімії (2022/9/14-16). Губи мають більш тонкий роговий шар і важко утворюють мембрани шкірного жиру, саме це і вирізняє їх, тому їх бар'єрна функція дуже слабка, і споживачі описують цю частину тіла як проблематичну, з «тенденцією до швидкого висихання» і «схильністю до розтріскування». Щоб вирішити такі проблеми серед споживачів, важливо розробити правильний догляд за губами на основі досліджень губ. Тим часом дослідження цієї  частини тіла у косметичній області не просунулися значно, порівняно з дослідженнями шкіри, і особливо щодо білків та мікробіому рогового шару губ не було виявлено детальної інформації.

Отже, дослідники Shiseido збирали роговий шар зі щік і нижньої губи і ретельно проаналізували білки, присутні в роговому шарі, за допомогою протеомного аналізу. Всього виявлено близько 500 типів білків. Аналіз головних компонентів цих білків показав, що склад і вміст білків в роговому шарі щік і нижньої губи значно розрізняються. Зокрема, білки, що містяться в слизовій оболонці порожнини рота (кератин слизової), в роговому шарі губ були присутні в більшій кількості, ніж в роговому шарі щік. Потім були зібрані зразки мікробіому з щоки, з нижньої губи та слизової оболонки ротової порожнини, а бактерії, присутні в кожній частині, були ретельно проаналізовані за допомогою мікробіомного аналізу. В результаті було виявлено понад 4000 видів ДНК бактерій. Аналіз основних координат, заснований на подібності зразків мікробіому, показав, що мікробіом нижньої губи більш схожий на мікробіом слизової оболонки, ніж на мікробіом щоки. Як описано вище, результати аналізу протеому та аналізу мікробіома показали, що нижня губа має властивості слизової оболонки, яка існує поблизу губ, з точки зору як білків нижньої губи, так і мікробіому. Ці дані свідчать про те, що для збереження здоров'я губ важлива перспектива підтримки здорового стану слизової оболонки губ.

Отже дослідники запропонували сировину, яку можна використовувати для догляду за губами і що відповідає потребам слизової оболонки. Виявили, що гіалуронова кислота, відома як компонент, що володіє високим вологоутримуючим ефектом шкіри, має ефект посилення бар'єрної функції слизової оболонки, а отже відмінно підходить для догляду за губами.

Поділитися:
Ще цікаве в категорії
Дивитися всі категорії

Будьте в курсі найцікавіших новин!

Підписуйтесь на розсилку, щоб бути в курсі новинок, акційних пропозицій і подій

Нічего не знайдено
Ми використовуємо файли cookies для поліпшення веб-сайту. Продовжуючи переглядати цей сайт, ви погоджуєтеся на використання нами файлів cookie та Політики конфіденційності
Завантажити каталог