Як правильно читати склад косметичного засобу. На що звертати увагу

Як правильно читати склад косметичного засобу. На що звертати увагу
Як навчитися «читати» маркування косметичного продукту та розібратися у його складі

Читати маркування косметичних засобів – важлива навичка у сучасному світі. Виробники вміло жонглюють привабливими заголовками, загортають косметику у максимально яскраве пакування і роблять все, щоб спонукати нас до придбання товару. І все б нічого, окрім складу, адже інколи за казковими обіцянками може ховатися неефективний або навіть небезпечний склад.

Якщо навчитися правильно «читати» упаковку, розбиратися в маркуванні та позначеннях, можна легко зрозуміти, для чого використовується продукт, і як він працюватиме саме на вашій шкірі або волоссі. Перше, на що слід звернути увагу, – це термін придатності. Важливою є дата зберігання продукту в закритій (запечатаній) упаковці, а також термін його зберігання після відкриття.

Інгредієнти перераховуються за зниженням масової частки: що ближче до початку, того більше за масою. Речовини, яких у складі менше 1% вважаються рівнозначними для цього списку, та їх можна вказувати після основних у будь-якому порядку. Маркування складу продукту відбувається державною мовою та може дублюватися згідно INCI номенклатури. Абревіатура INCI розшифровується як International Nomenclature of Cosmetic Ingredients та перекладається з англійської як «Міжнародна номенклатура косметичних інгредієнтів» (система була розроблена на початку 1970-х років). Виробник зобов'язаний вказати на упаковці всі сполуки, які використовуються під час виробництва продукту, – хімічні речовини мають бути зазначені офіційною назвою, а рослинні екстракти згідно латинської номенклатури.

Одним із найпоширеніших інгредієнтів у косметиці є вода. Вона може бути очищеною, дистильованою, деіонізованою або демінералізованою. Вода завжди повинна бути під назвою Aqua, якщо передбачене INCI маркування і найчастіше вона займає почесне перше місце.

Якщо говорити про емульсійні продукти, то у складі можна зустріти базові рослинні олії та воски у якості структуроутворюючих компонентів, емоленти у вигляді складних ефірів, силікони, оклюзери або зволожувачі в залежності від бажаного ефекту, емульгатори та речовини, які володіють властивостями соемульгування, хелатуючі агенти та  активні компоненти, ефірні олії та екстракти, ароматні речовини та консервуючі сполуки, регулятори кислотності, барвники або пігменти. А от у піномийних продуктах не менше 10-15 відсотків відведено ПАР – поверхнево активним речовинам.

Щодо вмісту активних компонентів у складі будь-якого косметичного засобу, то не зайвим буде пошукати у переліку складу наступні компоненти: для зволоження – гіалуронова кислота, екстракти морських водоростей, алое вера гель, пантенол; базові інгредієнти для живлення шкіри – натуральні рослинні олії у широкому асортименті, сквалан; інгредієнти для проблемної шкіри – фруктові кислоти, які розчиняють поверхневі епідермальні клітини, очищуючи забиті пори, вітамін РР; цинквмісні сполуки; компоненти, які знімають запалення, – алантоїн та бісаболол,  ферулова та азелаїнова кислоти, хітозан, каламін; компоненти проти зморшок – вітаміни, ферменти та їх похідні, пептиди; антиоксиданти – вітаміни, ферулова кислота, ресвератрол, екстракти; протимікробні та знезаражувальні  агенти – першість за натуральними ефірними оліями.

Також варто пам'ятати, що підходить одному, то не обов'язково підійде вам. Ряд інгредієнтів можна назвати підступними, оскільки в деяких споживачів вони можуть викликати алергію, а ось для інших є незамінним помічником у досягненні максимальної краси. Вітамін А і його похідні можуть викликати у деяких надмірну сухість і лущення шкіри, тому якщо ви маєте схильність саме до такої реакції на вітамінні комплекси даної групи, то не зайвим буде переглянути склад засобу і пошукати собі альтернативний продукт, наприклад з використанням схожого за дією компоненту, такого як бакучіол або олія шипшини.

Для споживача склад  є основним джерелом інформації, що міститься в окремому продукті. Завдяки цьому споживач може зробити раціональний, економічний та корисний вибір. Як це виглядає на практиці? Порівнявши назви складових компонентів на упаковці, ви можете визначити, чи дійсно різниця в ціні двох кремів виправдана ліпшим складом. При цьому у вас є шанс уникати інгредієнтів, на які у вас є алергія, або які не підходять вам з ідеологічних міркувань.

Поділитися:
Ще цікаве в категорії
Дивитися всі категорії

Будьте в курсі найцікавіших новин!

Підписуйтесь на розсилку, щоб бути в курсі новинок, акційних пропозицій і подій

Нічего не знайдено
Ми використовуємо файли cookies для поліпшення веб-сайту. Продовжуючи переглядати цей сайт, ви погоджуєтеся на використання нами файлів cookie та Політики конфіденційності
Завантажити каталог