Звіт з ринку рослинних олій (вересень 2022)

Звіт з ринку рослинних олій (вересень 2022)
Цей звіт надано нашим ексклюзивним постачальником рослинних олій HENRY LAMOTTE OILS

Наша економіка базується на поділі праці та спеціалізації. Ефективна логістика створює ефективний ланцюжок, що з’єднує кожен окремий компонент доданої вартості з іншим. В останні місяці, якщо не роки, ця успішна модель була піддана винятковому стрес-тесту. Співробітники компанії Henry Lamotte Oils кожен день наполегливо працють, щоб зробити внесок у підвищення якості ваших продуктів і послуг, незважаючи на те, що постійно стикаються з новими проблемами як у національній, так і в міжнародній логістиці. Один із прикладів: контейнеровози наразі закріплені в Німецькій затоці, і затори заважають обробці контейнерів у морських портах Німеччини.

Дефіцит водіїв і рівень використання парку вантажних автомобілів нижче середнього є особливо серйозною проблемою для гнучкої обробки та планування всіх учасників ринку. Те, що раніше було можливим у короткостроковій перспективі завдяки нашим давнім партнерам із доставки, стало проблемою, яку важко вирішити. Гнучкість обмежена, кооперативне та проактивне планування стають все більш важливими. Просимо Вас врахувати цю інформацію при плануванні матеріальних потреб.

Рослинні олії

Наслідки посухи та високих температур разом із енергетичною ситуацією продовжують домінувати на ринках. Прогнози врожаю високоолеїнової олії соняшника не втішні, тому фермери продовжують зберігати своє насіння. Ставки наразі ігноруються. З іншого боку, ринок лінолевого соняшнику та ріпаку залишається спокійним зі стабільною доступністю та врожаями (ЄС) вище рівня попереднього року – незважаючи на втрати в Україні. Ми можемо забезпечити точкову доставку всіх товарів.

У 2022 і 2023 роках соєва олія NGM малодоступна в ЄС і коштує дорожче. Довідкова інформація: пошук бобів складний, від’ємна рентабельність не вигідні для фермерів. Для порівняння доступність ГМО сої значно краща. Загалом органічне насіння продається за дуже високими цінами через транспортні витрати, витрати на електроенергію та погоду. З іншого боку, ринок органічного соняшнику залишається під впливом великої кількості соняшникової олії та насіння врожаю 2021 року, які все ще знаходяться в Україні. Зараз багато фермерів припиняють продаж насіння в надії отримати вищу ціну.

Кокос: потужності європейських переробних заводів використовуються та працюють у плановому режимі, незважаючи на обмежену доступність товарів із низьким рівнем MOSH/MOAH. Рекомендуємо покрити потреби на 2022 рік.

Пальма RSPO:  спостерігаємо стабільне зниження цін. Зважаючи на частково обмежені переробні потужності в Європі, ми рекомендуємо покрити потреби на 2022 рік.

Пальмоядрова RSPO-SG залишається дефіцитною. Радимо вам покривати свої потреби щонайменше до кінця жовтня.

MCT став більш доступним. MCT на базі пальмоядрової RSPO-MB. У 4 кварталі 2022 року можливий додатковий незначний тиск на ціни на MCT на основі пальмоядрового RSPO-MB, так і MCT на основі кокосу. Ми рекомендуємо забезпечити кількість до 1 кварталу 2023 року. Будь ласка, зв’яжіться з нашими відділами продажів, якщо у вас виникнуть запитання щодо 100-відсоткової якості кокосу.

Рисові висівки: високі рівні цін без перспективи зниження, через збільшення витрат на енергію та логістику, високий попит на альтернативні рослинні олії та дефіцитну сировину для рисових висівок через зниження споживання рису в Японії. Рекомендації MOSH/MOAH залишаються складними. Ми рекомендуємо покрити потреби до кінця 2 кварталу 2023 року.

Сафлор: ринкові ціни залишаються високими, без видимих ознак полегшення. Крім макроекономічних факторів, прогнози зниження врожайності сафлору утримують ціни на поточному рівні. У 2021 році багато фермерів сіяли інше, більш прибуткове насіння. Ми можемо надати вам олію сафлору за вигідною ціною та рекомендуємо покрити потреби до кінця 2 кварталу 2023 року.

Морські продукти

Риб'ячий жир: ціни залишаються високими за низької наявності. Виручку від цьогорічного вилову в основному реалізували на ринку. Будь ласка, зв’яжіться з нашою командою продажів, щоб узгодити ваші потреби до кінця 1 кварталу 2023 року. Це єдиний доступний засіб для проактивної координації поставок з нашими постачальниками у ваших інтересах.

Упаковка

Після тривалої фази підвищення цін з травня 2022 року товарні ринки пластикової та сталевої упаковки трохи падають. Однак різке зростання вартості енергії надлишково компенсує цей розвиток у найближчому майбутньому. Компанія Henry Lamotte Oils перейшла на використання пакування з картону із більшим вмістом переробленого паперу, який має менший вплив на навколишнє середовище. Маючи величезні потреби в енергії, виробники скла найбільше постраждали від зростання цін на енергію.

Поділитися:
Ще цікаве в категорії
Дивитися всі категорії

Будьте в курсі найцікавіших новин!

Підписуйтесь на розсилку, щоб бути в курсі новинок, акційних пропозицій і подій

Нічего не знайдено
Ми використовуємо файли cookies для поліпшення веб-сайту. Продовжуючи переглядати цей сайт, ви погоджуєтеся на використання нами файлів cookie та Політики конфіденційності
Завантажити каталог