Звіт з ринку рослинних олій (травень 2023)

Звіт з ринку рослинних олій (травень 2023)
Цей звіт надано нашим ексклюзивним постачальником рослинних олій HENRY LAMOTTE OILS

Принцип декількох джерел постачання сировини

Посуха, що спостерігається зараз у південній Європі, показує, як на кількість і якість врожаю, впливають екстремальні погодні умови, що у ході зміни клімату відбуватимуться частіше.

Для забезпечення доступності сировини ми завжди дотримувались стратегії використання кількох джерел. Ми підтримуємо складну систему управління постачальниками, орієнтовану на вартість і якість. Це дозволяє нам розподілити ризики як для вас, так і для нас, якщо це можливо, на кілька кліматичних зон і континентів.

Рослинні олії

Ціни на насіння ріпаку, схоже, досягли найнижчого рівня за останні тижні – результат того, що деякі країни-члени ЄС запровадили заборону на імпорт сільськогосподарської продукції з України, погроз росії щодо української зернової угоди та фальшиво маркованого імпорту біопалива, що робить фізичне змішування біодизеля більш привабливим і таким чином підтримує ринок ріпакової олії. Велика кількість поставок соняшника відбувається наразі з України. Це також стосується високоолеїнової кислоти в органічній якості. Необхідно буде уважно стежити за впливом розвитку подій навколо української зернової угоди на потік товарів. Великий урожай сої в Бразилії чинить тиск на ціни; раніше повільний посів і погодні умови в США мають врівноважуючий ефект.

Кокос: ціни незначним чином змінюються. Для деяких застосувань кокос залишається цікавим за ціною порівняно з пальмовою олією. Ми рекомендуємо покрити свої потреби у MOSH/MOAH принаймні на три місяці, що стосується інших якостей – до трьох місяців.

Пальма RSPO: ціни змінюються, з тенденцією до зниження. Урожайність на в регіонах походження покращилася після попередньої негоди. Ми рекомендуємо покривати потреби до трьох місяців наперед.

Пальмоядро RSPO: ціни змінюються і є нестабільними, але обсяги доступні. Ми рекомендуємо покривати короткострокові потреби.

Оливка: низька кількість опадів у квітні впливає ринок – у першій половині місяця на плантаціях випало лише 3 літри опадів на квадратний метр порівняно з 23 літрами в середньому. Знову зросли ціни на extra virgin; ціни на інші якості залишаються незмінно високого рівня. Ми рекомендуємо покривати лише негайні потреби.

Кунжут смажений: Китай інтенсивно закуповує на світовому ринку через низькі врожаї в країні, що, у свою чергу, підвищує ціни. Ми рекомендуємо покривати потреби до кінця 2023 року, оскільки дефіцит очікується до мексиканського врожаю в листопаді.

Зародки пшениці: доступність рафінованої та нерафінованої олії є досить гарантованою, однак потрібне достатнє попереднє планування. Ціни трохи підвищуються. Для вживання в їжу ми забезпечуємо ліміти як MOAH, так і MOSH.

Олеогуми

Стручковий перець закуповується як сировина виробниками олеогумів досить обережно, а наявність недоступна для спотових операцій або відкладється до наступного сезону – і ця ситуація не є стандартною. Ми рекомендуємо планувати потреби в кількості до кінця березня 2024 року.

Паприка: рівень цін наразі стабільний, без ознак будь-яких значних стрибків цін. Запаси цьогорічного врожаю виявляються достатніми. Оскільки ми припускаємо, що ціни дещо зростуть, ми рекомендуємо покривати заплановані обсяги.

Морські продукти

Риб’ячий жир, Омега-3, натуральний, Friend of the Sea: у сезоні, що очікується, доступність залишається центральною проблемою, а високі ціни відіграють лише другорядну роль. Існують незадоволені потреби минулого сезону через історично низькі врожаї. З цієї причини ми рекомендуємо покрити потреби до наступного сезону в березні 2024 року.

Поділитися:
Ще цікаве в категорії
Дивитися всі категорії

Будьте в курсі найцікавіших новин!

Підписуйтесь на розсилку, щоб бути в курсі новинок, акційних пропозицій і подій

Нічего не знайдено
Ми використовуємо файли cookies для поліпшення веб-сайту. Продовжуючи переглядати цей сайт, ви погоджуєтеся на використання нами файлів cookie та Політики конфіденційності
Завантажити каталог