Звіт з ринку рослинних олій (квітень 2022)

Звіт з ринку рослинних олій (квітень 2022)

Цей звіт надано нашим ексклюзивним постачальником рослинних олій HENRY LAMOTTE OILS

Війна в Україні напружує всіх нас – і емоційно, і професійно. Турбулентність у ланцюжку поставок прямо чи опосередковано впливає на наш продуктовий портфель. Вісімдесят відсотків світового експорту соняшникової олії походять з Росії та України. Уже в середині березня надбавки на дизельне паливо становили майже 20%, у експедиторських агентствах та перевізниках не вистачає українських водіїв.

Але в той же час ми в Henry Lamotte Oils відомі своїми швидкими, сміливими та креативними рішеннями. Працюючи в тандемі з клієнтами та постачальниками, ми знаходимо рішення та забезпечуємо підтримку ланцюгів поставок. Протягом пандемії всі ми дізналися, що спілкування в часи кризи є вирішальним фактором успіху. Завдяки інтенсивному діалогу можна розвивати інноваційні концепції та створювати нові можливості.

Рослинні олії

Війна в Україні поставила весь ринок рослинної олії під величезний тиск. Перспективи: до середини року запаси соняшникової олії практично закінчаться. Усі гравці ринку очікують різкого падіння врожайності майбутнього українського врожаю. Виключний попит створили замінники соняшнику та тривале зберігання запасів.

Ріпак та соя NGM будуть в наявності у невеликих кількостяхдо кінця 2022 року. Ви повинні діяти зараз, якщо в цьому році знадобиться більша кількість! Немає ринку високоолеїнового соняшнику з культур минулого року, і наразі немає впевненності у новому врожаї, починаючи з середини жовтня.

Кокос: Зменшення постачання копри в місцях походження продовжує спричиняти дефіцит сирої олії в Європі. Ми рекомендуємо покривати потреби до кінця 3 кварталу 2022 року та частково покрити 4 квартал 2022 року.

Palm RSPO: надзвичайно нестабільний через загальну нестабільність поставок рослинних олій. Спотові кількості надзвичайно мізерні. Підвищений попит на пальмовий олеїн як замінник соняшнику. Потреби в пальмовій олії мають бути покриті до кінця 3 кварталу 2022 року. Запаси Palm Kernel RSPO, у зв’язку з ситацією, залишаються обмеженими. Ми рекомендуємо покривати потреби до кінця 3 кварталу 2022 року та частково покривати потреби в четвертому кварталі 2022 року. 

Арахіс: з огляду на розбіжності щодо посівних площ у Сполучених Штатах на 2022 рік, ми рекомендуємо повністю покривати потреби до кінця другого кварталу та частково покривати другу половину року.

Жожоба: замінник соняшнику як стабільна олія-носій для стійких косметичних складів. Завдяки своїй неперевершеній окислювальній стабільності він може продовжити термін придатності косметичних засобів. Крім того, він багатий антиоксидантами і стійкий до вільних радикалів.

Макадамія: у найбільших країнах вирощування розпочалися жнива. Південна Африка та Кенія очікують підвищення врожайності в порівнянні з мізерним 2021 роком. Збір врожаю в Австралії затримується через повені. За попередніми оцінками, втрати врожаю становлять 10% і очікується, що Азія імпортуватиме з Африки більше, ніж зазвичай.

Оливкова: залишається популярною олією, але в меншій мірі, ніж у перші дні вторгнення в Україну. Страйк транспорту в Іспанії погіршує ланцюг поставок. Ми рекомендуємо по можливості покривати потреби на найближчі місяці та дуже уважно стежити за ринком.

Зародки рису: дуже великий попит як замінник дефіцитного соняшнику для використання як олії для смаження. Високий внутрішній попит в Індії та Китаї, а також високі транспортні витрати призвели до того, що постачальники відмовляються від довгострокових контрактів. Є сировина попереднього врожаю, новий урожай почнеться у вересні і закінчиться десь у листопаді. На наш склад надходять товари, і ми приймаємо замовлення відповідно до вищезгаданих обмежень.

Касторова: новий урожай, швидше за все, буде доступний з квітня; оцінюється з нижчою врожайністю на 8-10%. В результаті сільськогосподарської політики Індії площа касторової олії була значно скорочена на користь іншого їстівного насіння. Але майбутня врожайність з гектара зростатиме завдяки таким методам, як агролісомеліорація. Деякі гравці ринку з косметичної, фармацевтичної, хімічної та машинобудівної промисловості переходять із соняшникової на касторову олію. Ми рекомендуємо негайно покрити потреби принаймні до кінця 2022 року. 

Зародки пшениці: сировина доступна за поточними (сучасними) цінами. З огляду на відсутність врожайності української пшениці, слід припустити, що багато країн, що розвиваються, зосередять увагу на забезпеченні власного населення. Тому ми рекомендуємо, наскільки це можливо, покривати потреби до 1 кварталу 2023 року.

Олеогуми

Стручковий перець: збільшення попиту та пропозиції на сировину попереднього врожаю впливає на ціни. Новий урожай надійде до Європи не раніше серпня. Наша рекомендація залишається незмінною: покривати потреби в довгостроковій перспективі.

Паприка: останнє підвищення цін не свідчить про спрощення ситуації на ринку. Причини: стрімке зростання цін на соняшникову олію як компонент суміші, тарифи на фрахт, а також прогнозоване зниження врожаю на перець. Уряд Китаю закликав виділяти більше площ для виробництва продуктів харчування. У нас є альтернативне джерело в Південній Африці.

Пакування

Витрати на електроенергію продовжують розвивати сильний вплив на ціну на сталь, пластик та скляну упаковку. Високі витрати на електроенергію вплинуть на ціни на упаковку постійно і не будуть тимчасовим явищем.

Поділитися:
Ще цікаве в категорії
Дивитися всі категорії

Будьте в курсі найцікавіших новин!

Підписуйтесь на розсилку, щоб бути в курсі новинок, акційних пропозицій і подій

Нічего не знайдено
Ми використовуємо файли cookies для поліпшення веб-сайту. Продовжуючи переглядати цей сайт, ви погоджуєтеся на використання нами файлів cookie та Політики конфіденційності
Завантажити каталог