Звіт з ринку рослинних олій (березень 2023)

Звіт з ринку рослинних олій (березень 2023)
Цей звіт надано нашим ексклюзивним постачальником рослинних олій HENRY LAMOTTE OILS

Останні новини

Німецький закон про належну перевірку ланцюга постачання (Lieferkettensorgfaltspflichtengesetz) набув чинності 1 січня 2023 року.

Ми вважаємо себе постачальником інформації для тих клієнтів, яких стосуються нові правила. Наш інструментарій сталого розвитку в нашому та вашому ланцюжках створення вартості містить належне та ефективне управління ризиками, а його основні елементи:

• виїзні візити та власні аудити;

• зовнішні аудити незалежними третіми сторонами та сертифікація;

• анкети та оцінки постачальників;

• наш Кодекс поведінки.

Рослинні олії

Скромні та короткострокові закупівлі зараз домінують на сільськогосподарських ринках. Прогнози щодо ріпаку залежать від майбутніх коротко- та середньострокових змін у прогнозах погоди. Іншими довгостроковими сприяючими факторами, ймовірно, буде розробка палива на основі рослинної олії для автомобільного, судноплавного та авіаційного секторів.

Соняшник наразі дорожчий за ріпак, і ситуація може змінитися після закінчення зернової угоди між росією та Україною 19 березня цього року.

Ставки на сою продовжують бути турбулентними. По суті, на ринок впливають два протилежні ефекти: нове зниження прогнозів врожаю в Аргентині та очікуваний рекордний урожай у Бразилії. Починаючи з 1 січня 2024 року, система QS вимагає від нас використовувати сою екологічного виробництва для використання в соєвих кормах. Як партнер системи QS, ми підготувалися та вже маємо сертифіковану ProTerra соєву олію.

Кокос: Ціни змінюються і є дуже нестабільними. Ми можемо швидко доставити рафіновану кокосову олію, сертифіковану Rainforest Alliance, а також кокосову олію нижчої якості MOSH/MOAH – ми рекомендуємо планувати принаймні тримісячний термін поставки через обмежену доступність товарів із перевіреними граничними значеннями, тоді як для інших якостей ми рекомендуємо покривати потреби максимум на три місяці.

Пальма RSPO: Ціни зросли, оскільки через сильні дощі очікується зниження виробництва. Наявність індонезійських товарів обмежена внаслідок експортних правил (див. MCT нижче). Ми рекомендуємо покривати потреби до трьох місяців. Пальмоядро RSPO: У лютому ринок був явно більш жвавим, ніж у попередньому місяці. Ми рекомендуємо покривати потреби лише на 1 квартал 2023 року. Наприкінці першого кварталу очікується зростання врожаю та виробництва.

Какао-масло: спекотна суха погода в Західній Африці, головному районі вирощування какао, сприяє зростанню цін. Ми змогли забезпечити запаси. НОВИНКА: як екологічна альтернатива ми тепер маємо гранули какао-масла – сертифіковані відповідно до стандарту стійкого сільського господарства Альянсу тропічних лісів (Rainforest Alliance Sustainable Agriculture Standard) із рівнем відстеження «Баланс маси» або «Сегрегація». Незалежні аудитори перевіряють ланцюг створення вартості, зосереджуючись на правах людини, добробуті сільських громад, кліматі та лісах. Цей стандарт може допомогти виконати вимоги, що випливають із Закону Німеччини про належну перевірку ланцюга поставок (German Supply Chain Due Diligence Act) (Lieferkettensorgfaltspflichtengesetz).

Лавр: наш постачальник знаходиться в Туреччині в районах, які постраждали від руйнівного землетрусу минулого місяця, де традиційно вирощується лавр. Рослини вирощуються в кооперативах. Наразі ми маємо великі запаси та ведемо діалог із нашим постачальником, щоб зрозуміти, який вплив землетрус матиме на майбутній урожай.

Макадамія: Після важкого року, коли імідж «найдорожчого горіха в світі» негативно вплинув на ринок, параметри покращилися. Збільшено регіони вирощування та доступність. Ми з нетерпінням чекаємо, що наш постійний постачальник надасть нам якість, сертифіковану FSSC22000, і додаткові параметри якості, а також продовжуємо вести переговори з новими постачальниками.

MCT: тенденція до зниження продовжується з початковими ознаками стабілізації. З огляду на індонезійські антидемпінгові мита на чисті жирні кислоти, MCT 60/40 Пальмоядро RSPO MB зазнає значних різниць у ціні залежно від ланцюга постачання. Ми рекомендуємо покривати потреби максимум за три місяці наперед, а на MCT 100% Кокос – на дещо коротший термін.

Кунжут: збитки від осіннього врожаю та високий внутрішній попит підштовхують ціни на індійські товари, тому ми рекомендуємо покривати потреби до кінця другого кварталу 2023 року (літній урожай). Що ж стосується Мексиканського смаженого традиційної якості – ми рекомендуємо задовольнити потреби до кінця листопада 2023 року. Ми очікуємо значного зростання попиту з боку Китаю на додаток до збільшення витрат на транспортування, оплату праці, пакування та енергію. Для смажених органічних продуктів доступність аналітично бездоганних продуктів дуже обмежена, тому ми рекомендуємо задовольнити потреби до кінця 3 кварталу 2023 року.

Ланолін та його альтернативи рослинного походження

Ланолін: на ринку спокійно і ціни переважно стабільні. З огляду на забезпечення можливостей доставки, ми рекомендуємо планувати потреби за чотири-п’ять місяців наперед через терміни виконання замовлень в Китаї.

Vegalan®: наш альтернативний рослинний ланолін із терміном виконання замовлення від трьох до чотирьох тижнів також є недорогим і привабливим варіантом.

Морські продукти

Perna canaliculus (порошок із зеленогубих мідій): у січні ми були на місці в Новій Зеландії та змогли перевірити якість нашого чистого порошку із зеленогубих мідій. Ми можемо оперативно доставляти та раді проконсультувати вас щодо нашого асортименту якісних харчових добавок і кормів для домашніх тварин.

Риб’ячий жир, Омега-3, натуральний: вилов у цьому сезоні риболовлі трохи покращився, але з огляду на низький його рівень у минулому сезоні загальна ситуація змінилася незначно. Ми рекомендуємо за можливості покривати потреби до кінця 3 кварталу 2023 року, коли на ринку будуть доступні товари нового рибальського сезону. Також ми пропонуємо Риб’ячий жир Omega-3 18/12, натуральний, очищений з сертифікатом Friend of the Sea.

Інші продукти

Парафін: Ми пропонуємо парафін високої та низької в’язкості. Нині рівень цін низький із тенденцією до зростання, що спричинена постійним зростанням попиту з боку свічкової та косметичної промисловості.

Вазелін: наш білий вазелін відповідає вимогам, визначеним у Європейській фармакопеї (Ph. Eur.). Після буремних часів виробництво вазеліну знову працює без збоїв.

Поділитися:
Ще цікаве в категорії
Дивитися всі категорії

Будьте в курсі найцікавіших новин!

Підписуйтесь на розсилку, щоб бути в курсі новинок, акційних пропозицій і подій

Нічего не знайдено
Ми використовуємо файли cookies для поліпшення веб-сайту. Продовжуючи переглядати цей сайт, ви погоджуєтеся на використання нами файлів cookie та Політики конфіденційності
Завантажити каталог