4-амінобутанова кислота (ГАБА)
Синоніми: ГАМК, ГАБА, гамма-аміномасляна кислота, Gamma Aminobutyric Acid
Опис зовнішнього вигляду: білі кристали або білий кристалічний порошок
Запах: специфічний
Смак: гіркий
Гамма-аміномасляна кислота (англ. Gamma Aminobutyric Acid) – органічна сполука, що виконує функції гальмівного нейромедіатора ЦНС людини і ссавців. Нейромедіатори в широкому сенсі слова - хімічні речовини, за допомогою яких відбувається передача електричного імпульсу від нервової клітини до нейрона. У медичних цілях ГАМК (або GABA) використовується при різних розладах психіки (в тому числі хвороб Паркінсона й Альцгеймера), а також в якості седативного і релаксуючого засобу.
ГАМК (GABA) – органічна речовина з розгалуженою хімічною формулою, синтезується в організмі з глутамінової амінокислоти (входить до складу білків в організмі та не є незамінною) за сприяння спеціального ферменту - глутаматдекарбоксилази.
У людини утворення цієї важливої сполуки проходить у нервовій системі, завдяки спеціальному ферменту. Проте тривалий стрес може суттєво знижувати її кількість. Низький рівень ГАБА може бути пов'язаний із занепокоєнням чи розладами настрою, або навіть виникненням хронічного болю.
ГАБА може підвищувати настрій або надавати заспокійливу та розслаблюючу дію нервовій системі, оскільки здатна активізувати енергетичні процеси мозку та підвищити дихальну активність тканин, покращити утилізацію мозком глюкози. В екстремальних умовах при великій нестачі енергії ГАМК окислюється в мозку безкисневим шляхом, при цьому виділяється багато енергії та нормалізується вміст гістаміну та серотоніну в мозку.
У спортивному харчуванні:
Є однією з найбільш популярних біодобавок. ГАМК впливає на гіпофіз, який виробляє гормон росту, необхідний для збільшення м'язової маси. Багато спортсменів відзначають, що після прийому цієї амінокислоти м'язова маса швидко зростає, жир спалюється, а стан нервової системи поліпшується.
Застосовується як хімсировина для синтезу гопантенової кислоти.
Властивості:
■ медіаторні - відповідає за швидкість передачі імпульсів між нервовими клітинами і нейронами: ГАМК бере участь в процесах гальмування;
■ седативний легкий снодійний засіб - знімає подразнення і заспокоює;
■ метаболічні - покращує обмінні процеси в головному мозку, покращує його живлення киснем;
■ видаляє з організму продукти обміну.
Цікавий факт: ГАБА синтезується в організмі людини, але отримати її можна і з продуктів харчування, переважно рослинного походження: міститься в чаї та каві, а також в деяких лікарських травах, наприклад, в астрагалі.
L-Карнітину L-тартрат
Опис зовнішнього вигляду: білий кристалічний порошок
L-карнітину тартрат (L-карнітину L-тартрат) - сіль L-карнітину (70%) і винної кислоти (30%). Потрапляючи в шлунок, L-карнітину тартрат розпадається на карнітин та винну кислоту, які засвоюються окремо. Тартрат-аніон покращує парацелюлярний транспорт препарату і підвищує відсоток засвоєння карнітину, тому L-карнітину тартрат швидше засвоюється, ніж звичайний L-карнітин. L-карнітин (лат. levocarnitinum, англ. levocarnitine, також л-карнітин, левокарнітін - природна речовина, споріднена до вітамінів групи В. Карнітин синтезується в організмі людини (присутній в тканинах поперечно-смугастих м'язів і печінці).
Є фактором метаболічних процесів, які забезпечують підтримку активності коферменту А (КоА). Транспортування жирних кислот, поряд з білками і вуглеводами основними джерелами енергії є жири. Утворення енергії з жирів залежить від злагодженої роботи безлічі ферментів і переносників. Кінцевою і однією з найважливіших стадій цього процесу є окислення жирних кислот і синтез АТФ в мітохондріях. Рівень синтезу АТФ залежить від надходження жирних кислот всередину мітохондрій. Ключовим учасником цього процесу є L-карнітин, який транспортує довголанцюгові жирні кислоти в мітохондрії через внутрішню мембрану останніх, в яких відбувається їх β-окислення до ацетил-КоА з наступною його утилізацією.
Властивості:
■ транспорт одноланцюгових жирних кислот в мітохондріальний матрикс;
■ детоксикація органічних кислот і ксенобіотиків;
■ анаболічні функції;
■ захисна дія при апоптозі;
■ нейрозахисний ефект.
Застосовується в біологічно активних добавках.
Вживати сполуку радять:
- при будь-яких фізичних навантаженнях (для збільшення інтенсивності і тривалості тренувань);
- для збільшення обсягу м'язової маси;
- при підвищеному рівні холестерину;
- при низькій якості сперми;
- для поліпшення стану шкіри і волосся;
- для активації синтезу колагену;
- при ожирінні або надмірній масі тіла;
- після операцій і травм.
Базова нерафінована олія баобабу
INCI: Adansonia Digitata Seed Oil
Олія баобаба – справжня африканська легенда, джерело цілющої вологи! Його добувають з насіння священного дерева баобаба (пляшкового дерева, "дерева, що росте корінням вгору"), яке може жити кілька тисяч років, накопичуючи вологу і корисні речовини в корі, листі, коренях і насінні.
Властивості
Його головна властивість – швидке зволоження і загоєння шкіри будь-якого типу. Вона дуже легка, нежирна, швидко вбирається, не утворює комедонів, тому широко застосовується для лікування проблемної шкіри, насичує шкіру вологою, підвищує еластичність, розгладжує зморшки, покращує колір обличчя. Усуває сонячні опіки, захищає шкіру від фотостаріння, перешкоджає утворенню рубців, загоює дрібні тріщини.
Надає яскраво виражену регенеруючу, ранозагоювальну, протизапальну, живильну, пом'якшувальну та антиоксидантну дію. Сприяє загоєнню ушкоджень шкіри (в тому числі рубців, побутових і сонячних опіків). Зволожує і підвищує еластичність шкіри, захищає її від передчасного старіння.
Знімає подразнення і заспокоює шкіру. Швидко вбирається, не забиває пори, не залишає жирного блиску, не комедогенна. Прискорює регенерацію і сприяє загоєнню ран.
Використання
Олія баобабу використовується для лікування дерматитів, екземи, псоріазу, важких форм куперозу, сприяє відновленню капілярів в шкірі. Вона успішно застосовується для лікування вугрів. Чудово підходить для догляду за чутливою, сухою і зневодненою шкірою: живить, зволожує і відновлює ліпідний бар'єр. Вона допомагає зберегти її пружність і запобігає розтяжкам, тому часто використовується в косметичних серіях для вагітних жінок.
Олію баобаба добре використовувати при болях у м'язах і суглобових болях.
Олія баобаба ідеально підходить для лікування шкіри голови і усунення ламкості та розшарування волосся. Відновлює його, зволожуючи сухі і посічені кінчики, живлячи по всій довжині і активізуючи ріст волосся. Входить в склади для догляду за кучерявим волоссям, яке потребує рясного кондиціонування перед випрямленням.
Користується особливою популярністю у вагітних жінок, оскільки запобігає появі розтяжок.
Покращує стан волосся і нігтів, укріплює нігтьову пластину та зволожує кутикулу.
Апельсин, парфумерна композиція з ефірних олій та запашних речовин від Duellberg Konzentra
Більшості людей подобається запах цитрусових, незалежно від того, чи чистите Ви шкірку апельсина, чи використовуєте засіб для чищення з його ароматом, чи насолоджуєтеся ароматом ефірної олії апельсину з аромадифузора. Саме одеколонна, або цитрусова, або гесперидна група – це легкі освіжаючі аромати, що піднімають настрій.
Аромат: цитрусовий, альдегідний. Бадьорий і оптимістичний, що наповнює радістю і позитивом, помаранчевий до запаморочення соковитий.
Універсальна віддушка «Апельсин» рекомендована з такими відсотками вводу:
Шампуні, гелі, піни, рідке мило, солі для ванн – 0,3%
Мило туалетне – 1-5%
Креми та косметичні емульсії – 0,1-0,3%
Зубні пасти – 1%
Склоомиваюча рідина, незамерзаюча рідина – 0,1-0,3%
Побутові засоби – 0,3%
Кондиціонери для білизни – 0,3%
Парфумерія – від 7 до 15%
Віддушки для свічок – 2-7%
Не зволікайте і з‘вяжіться з вашим менеджером для замовлення за особливо привабливими цінами зараз.